» IP Adresiniz ve IP Adres Baglantı Bilgileriniz
» IP Sorgulama » IP Adresi Nedir » Proxy Nedir » Domain Nedir » Engellenen Sitelere Erişme » IP Reset ve Dns Temizliği
» Sitenize Ekleyin » IP Kameralar » Site IP Adresi Sorgula » IP Sorgulama » IP Numarasından Adres Bulma » NS Sorgulama
Tarih:  14 Haziran 2024, Cuma Saat: 09:58:40
IP Host: ec2-100-28-132-102.compute-1.amazonaws.com
Tarayıcı:CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
IP Adresiniz: 100.28.132.102
Referans: Referans Yok
IP Sorgulama:
Site IP Adresi Sorgulama:
Makaleler:
Kamera Kayıt Cihazları: Kamera kayıt cihazları hakkında bilgiler. Güvenlik kameraları ve kamera kayıt cihazları nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. IP Kameralar, Kablolu veya kablosuz IP kameralar hakkında, nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. Topoloji nedir: Ağ topolojileri ve topoloji türleri nelerdir, bu gibi sorulara cevap veren yazımız. IP Adresi Nasıl Bulunur, yazımız ile yerel ip adresi ve ağ ip adresinizi bulmanın yöntemleri gösterilmektedir. WPS tuşu ile şifresiz wifi bağlantısı, resimli ve detaylı açıklamalar ile şifresiz wifi bağlantısının nasıl yapılabileceğini anlattık. Whatsapp Gruba Toplu Numara ekleme makalemiz yardımıyla, google rehbere elinizdeki toplu numaraları hızlıca aktarabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden belirleyeceğiniz bir adet web sitesi hariç hiçbir site girişi olmasın istiyorsanız Programsız Sadece Bir Siteye Giriş makalemize göz atabilirsiniz. Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini unuttuysanız hiç sorun değil, wifi şifresi öğrenme makalemizdeki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

Bağlı Olunan ve Unutulan Wifi Ağının Şifresini Öğrenme

Bağlı olduğunuz WİFİ ağının şifresini unuttuysanız bunu öğrenmenin birden çok yolu vardır. Bu makalemizde bağlı olunan wifi ağının unutulan şifresini öğrenme yöntemlerini anlatacağız.

Bağlı Olunan ve Unutulan Wifi Ağının Şifresini Öğrenme
CMD (Windows Komut İstemi) Ekranı kullanım bilgileri

Wifi Ağını Öğrenme Yöntemleri

Birinci Yöntem: Windows Komut Satırı

Windows komut satırına (CMD) aşağıdaki satırda verilen komut dizilimini yazın veya buradan kopyala yapıştır yapın. netsh wlan show profile [WiFi Adı] key=clear Önemli Not! [Wifi Adı] yazan bölümün tamamını silip kendi bağlı olduğunuz wifi ağının adını yazmanız gerekiyor.

Dikkat! Eğer bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini değil de, daha önceden bağlandığınız ve şifresini hatırla dediğiniz wifi ağlarının şifresini öğrenmek istiyorsanız komut satırında aşağıdaki kodu kullanın. Daha sonrasında listeden ağ adını öğrenip yukarıdaki kod satırı ile şifreyi öğrenebilirsiniz. netsh wlan show profileKayıtlı Wifi Ağ İsimleri Gösterme
Daha önceden kaydedilmiş wifi ağ isimleri

Komut Satırını nasıl açarım? Windows başlat menüsü (sol en alt) tıklayın ve cmd yazıp enter tuşlayın. Ya da "Windows Görev Çubuğu" üzerindeki arama butonuna tıklayıp cmd yazıp enter tuşlayın.

Windows Görev Çubuğu > Komut Sistemi > cmd

Daha Önceden Bağlandığım Wifi Ağ İsimlerini Nasıl Öğrenirim? CMD yani komut satırına yukarıda da bilgisi verilen "netsh wlan show profile" satırını yazıp enter tuşlayın ve bilgisayarınızdan daha önceden bağlantı yaptığınız wifi kablosuz ağ isimlerini görebilirsiniz.

İkinci Yöntem: Windows Ağ Ayarları

Bu yöntemde ilk yöntemde olduğu gibi windows komut satırı kullanmayacağız, windowsun görsel arayüzü kullanılacak. Denetim Masası sayfasını açın "Ağ ve İnternet" ana sekmesinden "Ağ ve Paylaşım Merkezi" seçimini yapın. (Denetim Masası\Ağ ve İnternet\Ağ ve Paylaşım Merkezi) Açılan sayfada bağlı olduğunuz wifi ağı isim bilgisi görünecek buradan "Wi-Fi (Kullanıcı Adınız)" üzerine tıklayın. Açılan sayfadan "Kablosuz Ağ Özellikleri" seçin ve karşınıza çıkan sayfadan "Güvenlik" sekmesinden wifi şifrenizi görebilirsiniz. Şifreyi görmek için "Karakterleri göster" seçmeniz gerekecektir.

Denetim Masası Ağ ve İnternet / Ağ ve Paylaşım Merkezi
Denetim Masası Ağ ve İnternet / Ağ ve Paylaşım Merkezi

Wi-Fi (Wifi Adı) - "Temel ağ bilgilerinizi görüntüleyin ve bağlantılarınızı kurun"
Wi-Fi (Wifi Adı) - "Temel ağ bilgilerinizi görüntüleyin ve bağlantılarınızı kurun"

Wi-Fi Durumu - "Kablosuz Özellikleri"
Wi-Fi Durumu - "Kablosuz Özellikleri"

[Kablosuz ağ adı] Kablosuz Ağ Özellikleri
[Kablosuz ağ adı] Kablosuz Ağ Özellikleri

Önemli Not! bu yöntemle öğrenebilmeniz için bilgisayarınıza yönetici hesabıyla oturum açmanız gerekir. Şirket bilgisayarı, okul bilgisayarı gibi bilgisayarlardan bağlanırsanız bu bilgiler görünmeyebilir. Bu gibi durumda ilk yöntemi veya sonraki paylaşılan yöntemi kullanabilirsiniz.

UYARI! Yukarıda anlatılan yöntemler ile wifi şifresi öğrenebilmeniz için wifi şifresini öğrenmek istediğiniz ağa KABLOSUZ (WİFİ) ağ ile bağlı olmalısınız.

Eğer ethernet kablosu ile bağlıysanız yukarıdaki yöntemler ile wifi şifresi öğrenilemez. Bu yöntem ile herhangibir wifi ağının şifresini öğrenemezsiniz. Daha önceden wifi ile bağlanıp şifresini unuttuğunuz veya hatırlayamadığınız ağ şifresini öğrenebilirsiniz. Eğer ethernet yani kablolu ağ ile bağlı olduğunuz bilgisayardan cmd komut bilgisini kullanırsanız CMD komut ekranında The Wireless AutoConfig Service (wlansvc) is not running uyarısı ile karşılaşırsınız. Eğer bu uyarı ile karşılaştıysanız modeme kablo ile bağlandınız demektir. Modeminize kablo ve kablosuz ağ ile bağlıysanız kabloyu çıkartıp tekrar deneyebilirsiniz.

Üçüncü Yöntem: Mobil Cihazlardan Öğrenme

Mobil cihazlardan yani android veya ios işletim sistemi kullanan akıllı telefon veya tabletlerden wifi şifresini öğrenmek için QR kod kullanılabilir. Daha önceden bağlı olduğunuz wifi ağındayken wifi ayarlarına giriş yapıp QR kod göster diyerek QR kodu oluşturun ve başka bir cihazdan bu QR kodu okutun. Diğer cihazdan QR kod yardımı ile wifi bağlantısı yapabileceksiniz.

Designed By Erenet.info