» IP Adresiniz ve IP Adres Baglantı Bilgileriniz
» IP Sorgulama » IP Adresi Nedir » Proxy Nedir » Domain Nedir » Engellenen Sitelere Erişme » IP Reset ve Dns Temizliği
» Sitenize Ekleyin » IP Kameralar » Site IP Adresi Sorgula » IP Sorgulama » IP Numarasından Adres Bulma » NS Sorgulama
Tarih:  21 Temmuz 2024, Pazar Saat: 09:53:10
IP Host: ec2-44-192-44-30.compute-1.amazonaws.com
Tarayıcı:CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
IP Adresiniz: 44.192.44.30
Referans: Referans Yok
IP Sorgulama:
Site IP Adresi Sorgulama:
Makaleler:
Kamera Kayıt Cihazları: Kamera kayıt cihazları hakkında bilgiler. Güvenlik kameraları ve kamera kayıt cihazları nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. IP Kameralar, Kablolu veya kablosuz IP kameralar hakkında, nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. Topoloji nedir: Ağ topolojileri ve topoloji türleri nelerdir, bu gibi sorulara cevap veren yazımız. IP Adresi Nasıl Bulunur, yazımız ile yerel ip adresi ve ağ ip adresinizi bulmanın yöntemleri gösterilmektedir. WPS tuşu ile şifresiz wifi bağlantısı, resimli ve detaylı açıklamalar ile şifresiz wifi bağlantısının nasıl yapılabileceğini anlattık. Whatsapp Gruba Toplu Numara ekleme makalemiz yardımıyla, google rehbere elinizdeki toplu numaraları hızlıca aktarabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden belirleyeceğiniz bir adet web sitesi hariç hiçbir site girişi olmasın istiyorsanız Programsız Sadece Bir Siteye Giriş makalemize göz atabilirsiniz. Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini unuttuysanız hiç sorun değil, wifi şifresi öğrenme makalemizdeki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.
Whatsapp Gruba Toplu Numara Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp Gruba Toplu Numara Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp üzerinden grup oluşturmak istediğimizde gruba dahil edeceğimiz numaralar rehberimizde kayıtlı olması gerekiyor. Numaralar rehberimizde kayıtlı değilse gruba dahil edilemiyor. Gruba eklemek istediğiniz numaraları tek tek rehberinize eklemeye çalıştığınızda bu zaman alacaktır. Numaraların hepsini tek hamlede hızlıca eklemeniz için bir seçenek bulunuyor. Aşağıda detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Anlatacağım bu işlem google kişiler rehber kullanılarak yapılacaktır. Rehbere ekledikten sonra, whatsapp mevcut rehberinizi kullanacağından, telefonunuzda kullandığınız rehberin google kişiler bağlantısı olması gerekiyor.

Rehbere Eklenecek Numara Formatları

Gruba eklemek istediğiniz numaralar aşağıdaki formatlarda olabilir

Ad Soyad, Telefon Numarası
Telefon Numarası, Telefon Numarası

Örnek;
Ahmet Güneş, 0532 123 45 67
0532 123 45 67, 0532 123 45 67

Elinizde numaralara ait ad soyad bilgileri yoksa, ad soyad bölümüne numara eklenecek şekilde ayarlanabiliyor. Burada önemli olan numaraları topluca whatsapp grubuna eklemek olduğu için isim bilgisi olmasada olur.

0532 123 45 67
0532 123 45 68
0532 123 45 69

Aşağıdaki kutuya yukarıdaki gibi formatla numaraları yazın veya yapıştırın ve işlem yap butonuna tıklayın. İşlem sonucunda size verilen metni kopyalayın.

İşlem sonucunda aşağıdaki gibi bir sonuç çıkacak;
Name,Given Name,Additional Name,Family Name,Yomi Name,Given Name Yomi,Additional Name Yomi,Family Name Yomi,Name Prefix,Name Suffix,Initials,Nickname,Short Name,Maiden Name,Birthday,Gender,Location,Billing Information,Directory Server,Mileage,Occupation,Hobby,Sensitivity,Priority,Subject,Notes,Language,Photo,Group Membership,Phone 1 - Type,Phone 1 - Value
0532 123 45 67, 0532 123 45 67,, 0532 123 45 67,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,* myContacts,Mobile,+905321234567
0532 123 45 68, 0532 123 45 68,, 0532 123 45 68,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,* myContacts,Mobile,+905321234568

CSV Dosya Hazırlama

1- Bu metni koplaladıktan sonra boş bir microsoft excel çalışma sayfası açıyoruz.
Kopyaladığımız metni çalışma sayfasına yapıştırıyoruz.

Sonrasında "Dosya" ve ardından "Kaydet" tıklıyoruz.
"Dosya adı" kısmına istediğiniz bir isim verebilirsiniz. "Kayıt Türü" olarak "CSV (Virgülle ayrılmış) (*.csv)" seçimini yapmanız gerekiyor. Sonrasında dosyayı istediğiniz bir yere kaydedin. Kayıt işlemi sırasında gelen pencerelere Evet veya Tamam butonları ile onay verebilirsiniz.

2- Alternatif yol; işlem sonucu kopyaladığınız metni, boş bir metin sayfası açıp yapıştırın. Kaydet deyin ve ardından dosyanıza isim verirken sonuna yani uzantısına .csv ekleyin ve kaydedin.

Google Kişiler Uygulamasına Kayıt

Bu işlem sonrasında google hesabınızda oturum açıp google kişiler uygulamasını açmanız gerekiyor.
Açmanız gereken google kişiler sayfası: https://contacts.google.com/?hl=tr

Google kişiler sayfasını açtıktan sonra sol üst köşeden "Kişi Oluşturun" butonuna tıklayın. Hemen ardından "Birden çok kişi oluştur" seçimi yapın, açılan küçük pencereden "Kişileri içe aktarın" seçeneğine tıklayın. (Ya da sol sekmedeki menüden "İçe Aktar") Sonrasında "Dosya seç" butonu göreceksiniz. Buradan dosya seç diyerek, az önce kaydettiğiniz .cvs uzantılı dosyayı bulup seçiyorsunuz ve hemen ardından "içe aktar" diyorsunuz.

Özet olarak burada kaydını aldığımız .csv formatlı dosyayı google kişilere aktarmak. Google kişiler uygulaması şu formatlı .csv dosyalarınıda kabul eder. Bu şekilde kayıt yapabilirseniz yine işleminiz başarılı olacaktır. "Outlook CSV, vCard (iOS Kişiler uygulaması için)"

Eğer .csv dosyası için oluşturduğunuz kayıtlar yani numaralar doğru formatta girilmişse sorunsuz bir şekilde kişi listesini oluşturmuş olacaksınız. İşlem sonucunda rehber görüntünüz "Koleysiyonun adı" ve "Telefon Numarası" sütunları doluysa doğru giriş yapmışsınız demektir. "Telefon Numarası" sütunu boş görünüyorsa numaralar kaydedilmemiş demektir, numaraları silip işlemi tekrar yapın. Ayrıca bu işlemi yapmadan önce etiket ekleyerek kullanacağınız numaraları önceden kaydedilmiş numaralardan ayırt edebilirsiniz, yani karışmasını engelleyebilirsiniz.

İşlem sonucunda ister web whatsapp isterseniz mobil üzerinden whatsapp grup oluştur diyerek yeni eklediğiniz numaraları seçebilirsiniz.

İpucu, eğer bu işlemi içerisinde numara kaydedilmemiş bir hesaba yaparsanız, grup oluştururken bütün rehberi tek seçenekle seçebilirsiniz, eğer önceden kayıtlı farklı numaralar varsa, son eklediğiniz numaraları gruba eklersen tek tek seçmeniz gerekecek.

Not: Sayfamızda sorgusu yapılan numaraların veya listenin sitemizce kaydı tutulmaz, güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda illegal bir paylaşım yapılmamaktadır. Legal bir uygulamadır ve sadece işlem kolaylığı açısından yapılabilecek işlemler anlatılmaktadır.

Google Rehber Csv Dosyası Oluşturulacak Numara Listesi


Designed By Erenet.info