» IP Adresiniz ve IP Adres Baglantı Bilgileriniz
» IP Sorgulama » IP Adresi Nedir » Proxy Nedir » Domain Nedir » Engellenen Sitelere Erişme » IP Reset ve Dns Temizliği
» Sitenize Ekleyin » IP Kameralar » Site IP Adresi Sorgula » IP Sorgulama » IP Numarasından Adres Bulma » NS Sorgulama
Tarih:  21 Temmuz 2024, Pazar Saat: 10:26:57
IP Host: ec2-44-192-44-30.compute-1.amazonaws.com
Tarayıcı:CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
IP Adresiniz: 44.192.44.30
Referans: Referans Yok
IP Sorgulama:
Site IP Adresi Sorgulama:
Makaleler:
Kamera Kayıt Cihazları: Kamera kayıt cihazları hakkında bilgiler. Güvenlik kameraları ve kamera kayıt cihazları nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. IP Kameralar, Kablolu veya kablosuz IP kameralar hakkında, nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. Topoloji nedir: Ağ topolojileri ve topoloji türleri nelerdir, bu gibi sorulara cevap veren yazımız. IP Adresi Nasıl Bulunur, yazımız ile yerel ip adresi ve ağ ip adresinizi bulmanın yöntemleri gösterilmektedir. WPS tuşu ile şifresiz wifi bağlantısı, resimli ve detaylı açıklamalar ile şifresiz wifi bağlantısının nasıl yapılabileceğini anlattık. Whatsapp Gruba Toplu Numara ekleme makalemiz yardımıyla, google rehbere elinizdeki toplu numaraları hızlıca aktarabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden belirleyeceğiniz bir adet web sitesi hariç hiçbir site girişi olmasın istiyorsanız Programsız Sadece Bir Siteye Giriş makalemize göz atabilirsiniz. Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini unuttuysanız hiç sorun değil, wifi şifresi öğrenme makalemizdeki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

Programsız Sadece Bir Siteye Giriş

Kullanmış olduğunuz bilgisayar üzerinden sadece bir adet siteye erişilmesini istiyorsanız bunu program kullanmadan nasıl yapabilirsiniz onu anlatacağız. Bu işlem sonucunda tespit ettiğiniz ip adresini birden fazla site kullanıyorsa bu sitelere de erişim sağlayabilirsiniz. Yani bilgisayarımızı belirli bir ip (dns) adresine ait sitelere giriş yapılacak şekilde ayarlamış oluyoruz.

Bu işlem ne için kullanılabilir, örneğin bir adet internet sitesi üzerinden iş yapıyorsunuz, başka sitelere giriş yapmıyorsunuz, böyle bir durumda sadece bu belirlediğiniz web sitesine giriş yapılacak şekilde ayarlanırsa, dış sitelerden veya farklı alanlardan gelebilecek tehlikelerden de korunmuş olursunuz. Bu işlem program kullanılmadan yapılacağı için sonrasında isterseniz işlemi geri alabilirsiniz. Sonrasında tekrar düzenlersiniz bu sizin isteğinize kalmış bir durum, programsız olması program ekle kaldır kullan vs. gibi işlemleri yapmanıza gerek bırakmayacaktır. Yine örnek kullanım olarak belirleyeceğiniz dns adresi eğer farklı sitelerce de kullanılıyrosa sadece bu ip adresini kullanan sitelere giriş yapılmış olacaktır. Yani belirli bir ip adresine ait sitelere veya uygulamalara izin vermiş olacaksınız.

Yapılacak İşlemler

NS Adresinin Tespiti

- Öncelikle erişmek istediğiniz web sitesinin kullanmış olduğu ns (name server) adresini öğrenmemiz gerekiyor. Web sitesine ait name server adresini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıyı açtıktan sonra giriş yapmak istediğiniz web sitesini sorgulayıp NS adresini not edin.
https://www.ipsorgu.com/ns_sorgulama.php

Web Site NS Adres Sorgulama
Web Site NS Adres Sorgulama

NS Adresi IP Adresinin Tespiti

- Öğrenmiş olduğnuz ns adresinin ip tespitini yapmak için web sitemiz üzerindeki Web Site IP Adres Öğrenme sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz NS adresini, sayfamızdaki "web site ip adresi sorgulama" kutusuna yazıp sorgulayınız. "Örnek; ns1.ipsorgu.com" Sorgulama sonucunda alacağınız IP adresi kullanılan name server IP numarası olarak belirlenmiş olacaktır. Bu IP adresini kopyalayın ve sonraki aşamaya geçin.

Web Site IP Adresi Öğrenme Sayfası
Web Site IP Adresi Öğrenme Sayfası

IP Adresinin DNS Sunucusu Olarak Ayarlanması

- NS adresine ait olan IP adresini bilgisayarınızın ağ bağlantıları bölümünden DNS sunucusu olarak ayarlamak için kullanacağız. Bu işlem hem "Yerel Ağ Bağlantısı" ve hem de "Kablosuz Ağ Bağlantısı" kullanımlarında geçerlidir. DNS sunucularının değiştirileceği ayar sayfası kullandığınız işletim sistemi özelliklerine göre değişebilir. (Bu ayar sayfalarının nasıl değiştirileceği konusunda resimli anlatım mevcuttur, bağlantıları satır sonundaki alandan görebilirsiniz) Hangi işletim sistemini kullanırsanız kullanın bu ayarlar "Ağ Bağlantıları" sayfasından ulaşılacaktır.

Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemlerinde Ağ ayarları sayfasına "Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir" bölümünden ulaşabiliriz. Bu bağlantı üzerinde açılan sayfadan kullandığımız (kablosuz veya ethernet kablo farketmez) internet bağlantı girişine sağ tıklayıp "Özellikler" seçiyoruz. Açılan pencereden "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçip "Tamam" butonuna tıklıyoruz. Yine açılan sayfa üzerinden "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:" seçimini yapıp "Tercih edilen DNS sunucusu" karşısına yukarıda aldığımız IP adresini yazıyoruz ve "Tamam" butonu ile sayfadan çıkıyoruz. Sayfadan çıkmadan önce "Çıkarken ayarları doğrula" seçerseniz dns resetlenme yapılmış olacaktır. Bu işlemleri anlatıldığı gibi yaparsanız, (örneğimizdeki bilgileri kullandıysanız ipsorgu.com adresi dışındaki web sitelerine erişim olmayacaktır) IP adresini yazdığınız name server'ı kullanan web sitesine giriş yapacaksınız ve diğer hiçbir siteye giriş yapamayacaksınız. Eğer bu işlem sonucunda herhangibir değişiklik yaşamazsanız, dns resetleme yapmanız gerekebilir. Dns resetleme işlemi için şu bağlantımızı kullanabilirsiniz. (https://www.ipsorgu.com/ip_resetleme_ve_dns_temizleme.php)

NS Adresine Ait IP Adresinin DNS Sunucusu Olarak Kullanılması
NS Adresine Ait IP Adresinin DNS Sunucusu Olarak Kullanılması

DNS Ayarlarının değiştirilmesi ile ilgili klavuz sayfalar

Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsanız DNS ayarlarının değiştirilmesi ile ilgili detaylı ve resimli klavuz için "Windows 7 DNS Ayarları Değiştirme" sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

Windows 10 ve 11 işletim sistemi kullanıyorsanız DNS ayarlarının değiştirilmesi ile ilgili detaylı ve resimli klavuz için "Windows 10 DNS Ayarları Değiştirme" sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

Windows XP işletim sistemi kullanıyorsanız DNS ayarlarının değiştirilmesi ile ilgili detaylı ve resimli klavuz için "Windows XP Dns Değiştirme" sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

Sisteminizden (bilgisayarınızdan) giriş yapmak istediğiniz web sitesinin name server (NS) adresini öğrenmek için "Web Site NS Öğrenme" sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

NS (Name server) adresini öğrendiğiniz girişe ait IP adresini öğrenmek için web sitemiz içerisindeki "Web Site IP Adres Öğrenme" sayfamıza geçiş yapabilirsiniz.

Notlar: Programsız sadece bir siteye giriş makalemiz; sadece izin verdiğiniz web sayfaları görüntülensin, sadece istenilen sitelere izin verme, sadece belli sitelere izin verme, sadece izin verilen sitelere giriş izni verme gibi sorulara cevap vermektedir. Herhangibir program kullanmadan işletim sisteminin Dns sunucu ayarlarını değiştirerek yapacağınız bu işlem geri alınabilir ve eski haline geri getirilebilir özelliktedir. Bilgisayarınıza ve internetinize hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Designed By Erenet.info