» IP Adresiniz ve IP Adres Baglantı Bilgileriniz
» IP Sorgulama » IP Adresi Nedir » Proxy Nedir » Domain Nedir » Engellenen Sitelere Erişme » IP Reset ve Dns Temizliği
» Sitenize Ekleyin » IP Kameralar » Site IP Adresi Sorgula » IP Sorgulama » IP Numarasından Adres Bulma » NS Sorgulama
Tarih:  21 Temmuz 2024, Pazar Saat: 10:54:57
IP Host: ec2-44-192-44-30.compute-1.amazonaws.com
Tarayıcı:CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
IP Adresiniz: 44.192.44.30
Referans: Referans Yok
IP Sorgulama:
Site IP Adresi Sorgulama:
Makaleler:
Kamera Kayıt Cihazları: Kamera kayıt cihazları hakkında bilgiler. Güvenlik kameraları ve kamera kayıt cihazları nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. IP Kameralar, Kablolu veya kablosuz IP kameralar hakkında, nasıl kurulur, alırken nelere dikkat edilir. Topoloji nedir: Ağ topolojileri ve topoloji türleri nelerdir, bu gibi sorulara cevap veren yazımız. IP Adresi Nasıl Bulunur, yazımız ile yerel ip adresi ve ağ ip adresinizi bulmanın yöntemleri gösterilmektedir. WPS tuşu ile şifresiz wifi bağlantısı, resimli ve detaylı açıklamalar ile şifresiz wifi bağlantısının nasıl yapılabileceğini anlattık. Whatsapp Gruba Toplu Numara ekleme makalemiz yardımıyla, google rehbere elinizdeki toplu numaraları hızlıca aktarabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden belirleyeceğiniz bir adet web sitesi hariç hiçbir site girişi olmasın istiyorsanız Programsız Sadece Bir Siteye Giriş makalemize göz atabilirsiniz. Bağlı olduğunuz wifi ağının şifresini unuttuysanız hiç sorun değil, wifi şifresi öğrenme makalemizdeki yöntemlerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

IP Adresi Nasıl Bulunur?

IP adresinizi bulmanın en kesin ve kısa yolu ipsorgu.com sitesi ana sayfasından öğrenmektir. Şuan kullanılmakta olan bütün bilgisayarlarda internet erişimi mevcut, bu nedenle ipsorgu.com üzerinden sorgu yapmak hem kesin hemde hızlı bir çözüm olacaktır. Zaten bulmaya çalıştığınız ip adresi de ağınıza yani internet sağlayıcınızın size verdiği bir adrestir. İnternet erişiminiz yoksa yerel ip adresiniz olacaktır. IP adresi nasıl bulunur sayfamıza eğer herhangibir web sitesinin ip adresini bulmak için gelen ziyaretçilerimiz site ip adresi sorgulama sayfamızdan istediğiniz web sitesinin ip adresine ulaşabilirsiniz. IP adresinden adres bulmak için gelen ziyaretçilerimiz ise ip numarasından adres bulma sayfamıza yönlenebilirler.

ipsorgu.com ip adresi nasıl bulunur
Not: Ip adresi ve diğer bilgiler rasgele yazılmıştır.

Yerel IP Adresi Nasıl Bulunur?

Yerel ip adresiniz kullanmış oludğunuz modemin cihazınıza atadığı ip adresidir. Bu ip adresi modemin her kapanış ve açılışında değişebilir. Nasıl öğreniriz, bilgisayarınızın "Çalıştır" kutusunu açın (Windows 10 kullanıyorsanız başlat butonuna tıklamanız yeterli, hemen ardından çalıştırmak istediğiniz komutu yazabilirsiniz) cmd veya cmd.exe yazın ve Enter tuşlayın. Bu işlemin ardından cmd komut sayfası açılacaktır.

Cmd.exe komut ekranı
Cmd.exe komut ekranı

Açılan bu "komut istemi" penceresine ipconfig yazıp ENTER tuşluyoruz. Bu işlemin hemen ardından çeşitli bilgiler karşınıza dökülecektir. Yapılan işlem sonucunda çıkan bilgiler aşağıdaki görsel üzerinde görülebilmektedir.

cmd.exe ipconfig komutunun çalıştırılmasıyla gelecek bilgiler
cmd.exe ipconfig komutunun çalıştırılmasıyla gelecek bilgiler.

Bu bilgiler içerisinde IPv4 Adress karşılığında yazan ip adresi cihazınızın yerel ip adresi olacaktır. Bu işlemlerin ardından yerel ip adresi nasıl bulunur sorusunun yanıtını vermiş oluyoruz.

IP adresi nasıl bulunur, ip adresinizi bulmak için yapmanız gereken işlemler nedir hepsi resimli anlatım eşliğinde yazımıda yer almaktadır. Bu yazımızda kendinize ait ip adresiniz ve yerel ip adresi nasıl bulunur hakkında bilgi verdik. Başka bir bilgisayarın ip adresi gerekiyorsa (legal işlemler için) yine bu kullanıcıyı ipsorgu.com sitesine yönlendirip ekranda gözüken ip adresini isteyebilirsiniz. Yerel ip adresi için ise cmd.exe komut satırına başvurmasını isteyebilirsiniz.

Designed By Erenet.info